po polsku in english
Login: 
Hasło: 


Bazy Namiotowe PTTK

Krótko o bazach

Wszystkie Bazy Namiotowe są obiektami PTTK. Oznacza to przede wszystkim wysoki poziom obsługi turystów. Każda z baz przestrzega "Regulaminu Studenckiej Bazy Noclegowej PTTK". Do dyspozycji turysty oddane zostają:

  • nocleg w namiocie bazowym lub własnym,
  • piec lub ognisko wraz z drewnem,
  • przybory kuchenne,
  • miejsce do pobrania wody pitnej,
  • miejsce do mycia,
  • toaleta.

Ceny

Ceny na bazach są wyjątkowo przystępne. Opłata za nocleg w namiocie bazowym) na żadnej z baz nie przekracza 9 zł (w chatce 14 zł). Opłata za nocleg w namiocie własnym jest wręcz symboliczna.
Wszystkie bazy udzielają rabatów PTTK, na niektórych z nich jest udzielana 5% zniżka (sumująca się do pozostałych!!!) dla Organizatorów Turystyki PTTK. Bazy należące do Unii Baz udzielają dodatkowych zniżek (patrz niżej).“ .

Unia Baz

Unia Baz jest umową między niektórymi bazami, której zawarcie miało na celu wzajemną promocję i reklamę. Rzecz polega na udzielaniu zniżek osobom, które w bieżącym sezonie spały na innej z baz namiotowych należącej do Unii Baz. Zniżka taka wynosi 20%. Jeżeli dodatkowo przysługuje zniżka PTTK, to te dwie zniżki sumują się do 30%. Do "Unii Baz" należą tylko niektóre bazy!

Co musisz wiedzieć idąc na bazę?

Na bazach panuje atmosfera turystyczna. Wszelkie zachowania niezgodne z etykietą turystyczną są niemile widziane. W obrębie wszystkich baz zabronione jest palenie tytoniu i picie alkoholu. Cisza nocna trwa na większości z baz od godziny 2200 do godziny 600. W wyjątkowych przypadkach, za zgodą kierownictwa bazy jest możliwe odstępstwo od tych godzin. W namiotach nie wolno używać otwartego ognia (świeczki, kuchenki turystyczne) gdyż może skończyć się to pożarem.

Co musi wiedzeć grupa idąca na bazę?

Jeżeli jest Was więcej niż 5 osób najlepiej wcześniej zarezerwować sobie miejsca. Kontakt z ludźmi prowadzącymi bazy możliwy jest przez cały rok i podany na stronach poszczególnych baz. Rezerwacja pozwoli uniknąć przykrej niespodzianki jaką jest niewątpliwie brak miejsc na bazie.
Ponadto warto wiedzieć o jeszcze jednej rzeczy. Mimo iż cisza nocna trwa na bazie w godzinach od 2200 do 600, to jednak głośne krzyki i ogólna hałaśliwość jest źle widziana o każdej porze doby.

Zapraszamy serdecznie!!!


ORIENT - tworzenie stron internetowych